Поздравявам Еленко за Оргия на маските. Ще се появи ли книга и за Мексико? Напиши, Богомил не е казал всичко за тази страна. Пращам ви ел.адреса си, да ми се обадите с Ракел. Ще се радвам. [email protected] Доскоро! Добре, че те открих!
| Издател | Пропелер |
| Брой страници | 176 |
| Година на издаване | 2009 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 152 грама |
| Размери | 14x20 |
| ISBN | 9789543920440 |
| Баркод | 9789543920440 |
| Категории | Разкази и новели. Български, Българска проза, Съвременна българска литература, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги |
Еленко Андреев е дългогодишен дипломат от кариерата. Магистър е по испано-американска литература и по международни отношения. Като дипломат е работил в редица страни от Латинска Америка и Африка. Посланик е бил в Бразилия, Чили и Ангола. Пише проза и поезия от студентските си години.
В тази книга разказва непринудено и завладяващо, с умело използвани похвати и силни емоционални елементи, за хора и съдби от Африка, за тяхната душевност, бит и нрави, за човешката им драма, породена от многото войни и нищета.
Поздравявам Еленко за Оргия на маските. Ще се появи ли книга и за Мексико? Напиши, Богомил не е казал всичко за тази страна. Пращам ви ел.адреса си, да ми се обадите с Ракел. Ще се радвам. [email protected] Доскоро! Добре, че те открих!
Интересно! Авторът е обиколил света и само това ли е видял? А иначе, има интересен анонс и елегантен, макар и пестелив колорит.
Африка, позната и непозната. Разказите ни поднасят една реалност, груба и същевременно сантиментална и носталгична, облечена подбрано и умело в доспехите на добрата литература.
Добре е. Нека всеки пише, който може, има какво да каже, и знае как да го каже.
Препоръчаха ми разказите. Не познавах автора. Но ги прочетох на един дъх. Не само защото са за един друг свят, непознат или малко познат за нас, но и защото са написани в един увлекателен, прецизен и дълбоко прочувствен стил.
Интересни, хубави разкази. Екзотика и неподправена реалност за един тъжен континент, поднесени прочувствено в една изящна проза.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]