Книгата определено си заслужава и макар да е изключително извратена трябва да се прочете. И понеже тук пише служителка на ЕРА искам да и кажа- СЛАГАЙТЕ ПОВЕЧЕ ЛЕПИЛО ПО КНИГИТЕ СИ!!! ТЕ СЕ РАЗПАДАТ !!!
| Издател | Ера |
| Брой страници | 260 |
| Година на издаване | 2011 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 289 грама |
| Размери | 20x13 |
| ISBN | 9789543891191 |
| Баркод | 9789543891191 |
| Категории | Съвременна световна проза, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Хаплива и остроумна гротеска на фалшивите идеали за красота и повърхностния морал на съвременното общество.
СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ ВНИМАНИЕ. СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ УЧУДВАНЕ.
Фотомоделът Шанън Макфарланд има всичко, за което е мечтала като дете - всеотдаен годеник, хубав дом и купища маркови дрехи. Но все нещо не й достига, за да бъде наистина щастлива.
СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ СЪСТРАДАНИЕ. СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ ОТРИЧАНЕ.
Шанън кара страхотната си кола по магистралата и изведнъж чува трясък. Дни по-късно, в болницата разбира, че долната й челюст е отнесена от куршум. Тя губи красотата си, а с нея и всичко останало, което някога е притежавала.
СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ САМООБЛАДАНИЕ. СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ РАЗБИРАНЕ.
Тогава на сцената се появява Бранди Александър - пристрастена към хапчета, нахална, силно гримирана дива на една операция разстояние от това да бъде "истинска" жена.
СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ ОБОЖАНИЕ. СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ ВТОРИ ШАНС.
Бранди поема Шанън под несръчно голямото си крило, за да я научи, че щастието не е там, където го търси. А Шанън превръща Бранди в център на своя свят, за да изживее мечтите си чрез нея.
Свързани в странна симбиоза, двете предприемат необичайно пътуване, което ще ги отведе до места, за които изобщо не са подозирали...
СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ БРУТАЛНА ЧЕСТНОСТ. СВЕТКАВИЦА. ДАЙ МИ ПОЧИВКА!
Чък Паланюк е автор от ново поколение, който безкомпромисно руши правилата за писане, обръща сюжетите с главата надолу, експериментира с темите, предизвиква читателя и търси истината по смущаващо откровен начин.
Скандален, брутален, провокиращ, остроумен са само част от епитетите, които обикновено стоят пред името на Паланюк. Той е автор на "Оцелелият", "Приспивна песен", както и на превърналия се в легенда "Боен клуб".
Книгата определено си заслужава и макар да е изключително извратена трябва да се прочете. И понеже тук пише служителка на ЕРА искам да и кажа- СЛАГАЙТЕ ПОВЕЧЕ ЛЕПИЛО ПО КНИГИТЕ СИ!!! ТЕ СЕ РАЗПАДАТ !!!
Не ви ли е срам да сложите толкова безизразно-нескопосана картинка за корица, на един от най-добрите в момента автори?
На кое място я слагате след бърз преглед на изданията и по света?
Ми то си пише на корицата, че книгата е смущаваща, неудобна и безсрамна. Затова не блейте ами четете дребния шрифт...
Това е най-бруталната и извратена книга, която съм чел. Но предполагам, че е нормално човек да е шокиран след срещата с тези иначе "невидими изчадия". Все пак имайте едно наум, особено ако ще подарявате книгата на някого...
За мен това е книгата на 2011 година. Прочетох я няколко пъти и горещо я препоръчвам. Но не е за хора със слаби сърца
Купих си книгата в началото на тази година и до момента съм я прочела няколко пъти. Обожавам стила на Паланюк, неговата безкомпромистност и категоричност в назоваването на нещата такива, каквито са. Препоръчвам горещо на всички, които бягат от сладникавите романи и от сладникавите ситуации в живота
Е-е-е, какъв як клип. Браво
Чък Паланюк не е за всеки. И това му е хубавото
На мен книгата не ми хареса. На моменти дори ми се струва отвратителна...
Днес я прочетох и е твърде кефеща. Сега чакам с нетърпение "Оцелелият" + стискам палци за "Haunted".
Откачам докато чета Паланюк, направо ме потриса. Има за какво да мислиш след всяка негова книга.
Ох Haunted го четох в оригинал и просто ... пълно извращение. В най-хубавия смисъл на думата. Чък е уникален - не знам откъде му хрумрат тези неща ...
Май е време да прочета нещо на Елис - тоя щурец под мен е поредният, който го сравнява с Паланюк. Иначе си взех книгата и скоро ще я почна. Приятно се изненадах, че Комата е преводач (предполагам, че тя ще преведе и новото издание на "Оцелелият", което може само да ме радва). Sо, "Haunted" предвидена ли е също за публикуване?
Понеже Паланюк е доста близък до Брет Истън Елис - яко ще е да се появят на български и други негови работи. Долкото до Чък - и аз вдигам ръка за Haunted (но с оригиналните корици :), както и за Snuff и Diary.
Чакам с нетърпение тази книга. Паланюк е супер интересен автор. Направо ме разбива
Оцелелият ще бъде с нов превод.
@Цветелина: Още в понеделник отивам да си я купя, но имам един въпрос: кой е преводачът? Радвам се, че мислите да преиздадете \"Оцелелият\", дано и \"Haunted\" да е в репертоарния ви план... А на модераторите, които ме цензурират, искам да кажа: честит празник, момчета! Весело да си изкарате днес.
СУПЕР!!!
най сетне книга от Паланюк. култов автор. браво
Е-е-ей.. Супер сте! Много як автор, любим ми е
Да, ще преиздадем Оцелелият - юли или август. Радваме се, че харесвате Паланюк.
.......... кефа! Нямам търпение. :) Айде преиздайте сега \"Оцелелият\" и ще ви спомена в молитвите си.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
Те са фини и красиви... и невидими.
Те са мили и безскрупулни, чуствителни и престъпно жестоки, защото са невидими.
Следват съдбата си, както могат, но са невидими.
Изповядват се пред нас, съчустваме им, карат ни да ги възненавидим. Обикваме ги и ги разбираме, приемаме и отхвърляме...
И си остават невидими...
Светлана Димова, Хеликон София - Витоша
Чък Паланюк – нестандартен, скандален, безкомпромисен, до болка откровен, опасно брутален,безсрамно дързък...Един от най-яростните отрицатели на фалшивите ценности на съвременното общество.
В това общество „красотата е сила, така както парите са сила, така както оръжието е сила”. И какво се случва, когато я изгубиш? Когато красотата ти, твоето единствено средство за живот, твоето единствено оръжие в един миг изчезне? Как ще продължиш напред?
Докато Шанън, от чието име се води разказа, блести с красотата си по модните подиуми, тя има всичко, за което мечтаят днешните момичета...Губейки красотата си, Шанън губи всичко! Сега се налага да пренареди ценностите в живота си, да преоткрие за какво си заслужава да живееш, да разбере къде се крие щастието...Защото в повечето случаи то не е там, където се опитваме да го намерим...
Чък Паланюк разголва до дъно душите на героите си...Изважда на показ най-големите им страхове.
„Когато не знаем кого да мразим, ние мразим себе си”.
„Онзи, когото обичаш, и онзи, който те обича, никога, никога не са един и същи човек”.
„Чак, когато изядем тази планета, Господ ще ни даде друга. Ще ни запомнят повече с унищоженото, отколкото със сътвореното от нас”....
Светът, в който живеем, е фалшив. Фалшиви ценности, фалшив морал, фалшиви усмивки, фалшиви чувства. Единственото, което има смисъл в този живот, е да обичаш безрезервно, дълбоко, истински и без очакване на благодарности...Това е и всичко, за което сега Шанън мечтае - някой да я обича... Да я обича заради самата нея. В своето безмълвие тя неистово крещи ”Обичайте ме, обичайте ме, обичайте ме, обичайте ме...Ще бъда всеки, който поискате да бъда.”
Заслужава си да прочетете тази книга. Чък Паланюк ни изненадва с обратите в разказа си едва ли не на всяка страница...Защото нито един от героите не е този, за който се представя, и нищо те е такова, каквото изглежда. И ако трябва да посоча европейския му еквивалент, без да се замисля ще кажа - Фредерик Бегбеде.
Стефка Милева, Хеликон Бургас