''Галин ,Роси преведени ли намерихте др. произведения и къде?'' - Ребеловски е бг автор, няма нужда от превод.
| Издател | Сиела |
| Брой страници | 296 |
| Година на издаване | 2008 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 380 грама |
| Размери | 21x14.5 |
| ISBN | 9789542803652 |
| Баркод | 9789542803652 |
| Категории | Художествена литература, Книги |
"Не просто скандален. Не просто циничен. Не просто проницателен. Просто Ребеловски.
С острото си перо Ребеловски пронизва всички, живеещи в матрицата на съвременния капиталистически свят, незамислящи се, че има нещо отвъд - нещо зад маската на "прекрасния материален свят". Унищожава всички митове и клишета относно смисъла на живота, любовта и разбирането ни за света. Взел е под прицел всички материалисти, кариеристи, еснафи и дори самият себе си.
Ребеловски казва с болезнена откровеност това, което всички знаем, но не искаме да си признаем. Той е гений, който вижда необикновеното в обикновените неща и обикновеното в необикновените."
"Химера. Книга за всичко и за нищо, за всеки и за никой, за теб и против теб.
Пред очите ти авторът изгражда и разрушава един свят, а след като прочетеш книгата разбираш, че той ти е дал възможността сам да сътвориш този свят. Описаните събития в книгата не са реални, защото ако бяха - то това щеше да бъде една ужасно страшна и страшно ужасяваща книга. А тази книга е огледало - в нея ще видиш вътрешния си образ; а дали ще ти хареса зависи само от теб - от това какво си правил, какво правиш, какво мислиш и какво чувстваш.
Изтъкана от противоречия книгата опровергава всички обществени норми и предразсъдъци. Аз-ът се разгражда в обществото, но и обществото прониква в аз-а. Можем ли да изградим съдбата си? Можем ли да обичаме истински? Ще достигнем ли някога своята химера?"
''Галин ,Роси преведени ли намерихте др. произведения и къде?'' - Ребеловски е бг автор, няма нужда от превод.
Този пич защо си пише сам отзивите? Смешна е книгата, и той е смешен. Кого заблуждава? Себе си, най-много... Не си представям седенето зад компа и дращенето на позитивни коментари за собствената ти книга да е особено удовлетворително. На мен пък не ми беше никак удовлетворително да я чета. Не я и завърших, де... Не съм я купувала, просто се оказа на място, където нямаше друго за четене.
Съжалявам, че толкова късно откривам този автор. Невроятен е.
Страхотна книга! Заслужава си да бъде прочетена.
Задава се нещо МНОГО ЛУДО!
"Най-тъжни са неразказаните истории." :(
Какво става, няма ли да издават нова негова книга?
Харесва ми!
Къде мога да я намеря?
Не ме интересуват другите мнения.........................!
Книгата си струва да бъде прочетена.......................!
Четенето на повечето съвременни (български) книги си е чиста загуба на време.........................!
Тези "мнения" от един и същ човек ли са писани?
А онзи цитат направо ме разби - ето го и моят:
"Човек обича да лъже, но мрази да бъде лъган!" Жестоко, а!?!?
Интересна книга. Определено може много да те депресира, но с някаква положителна депресия, ако въобще има такава. :)
Книга, която всеки съвременник трябва да прочете!
Свеж полъх на депресия.
Ако трябваше да подчертавам любимите моменти в книгата, щеше цялата да е подчертана.
Ако трябваше аз да съм редактор на книгата, бих я изхвърлил.
Много странно и противоречиво въздейства тази книга.
Харесва ми ;)
Книгата си я бива. Вече съм му фенка на Ребеловски.
"Ще достигнем ли някога своята химера?" Номер 1
Една от най-добрите книги на годината! Където и да я прелистиш, ще прочетеш нещо мъдро. Ето такива книги трябва да се издават.
Има ли нещо ново на Ребеловски? "Химера" много ми хареса.
Книгата е много "ободряваща". Замисля те върху много неща от живота, на които преди това дори не си обръщал внимание.
Срещата с РЕБЕЛОВСКИ е като среща с товарен влак - минава през теб и те размазва и след като си прочел книгата все още можеш да дишаш, то не ти остава нищо друго освен да лежиш на земята и да гледаш към небето: пречистен от всички материални мисли, опитвайки се да извисиш духа си.
Ами Петя, една приятелка ми даде есето, не знам откъде го има. Дори и това, което е написал Галин и аз не го знам. Но определено ми харесва стила на Ребеловски и чакам с нетърпение да излезе нещо ново.
Аз също си я държа на нощното шкафче и след скапан ,труден ден си я препрочитам. Супер е. Галин ,Роси преведени ли намерихте др. произведения и къде?
А чела ли си "Психоанализа на средностатистическия селяндур"? :P Пак на Ребеловски. Разбивач!
"Химера" ми хареса. Една приятелка ми даде да прочета и "Произход на маймунското у човешките същества", есе на Ребеловски. Доста се посмях, макар типично в негов стил да те кара и да се замислиш и натъжиш от написаното.
REBELOWSKI IS THE BEST!
Много голяма книга! Евала на РЕБЕЛОВСКИ!
Ребеловски няма спирка!
Харесва ми цинизма. Пък и не е кой знае колко цинична, какво толкова приказват всички - цинична та цинична. Има толкова много мъдрост, колкото сто други книги нямат.
Страхотна книга!
Гласувам с две ръце за "Химера"
Определено ми хареса
И аз също ще си я препрочитам отвреме навреме - отделни откъси от нея.
ЛУДА КНИГААААА!
Книгата е много добра! Но съм сигурна, че следващите ще са още по-добри :P
Евала! Мен пък ме кефи цинизма в книгата. Яко ги нарежда всичките боклуци.
Simon says: "This book is very good!" :P
Подходих доста скептично към книгата. Мислех, че е малко прехвалена. Но наистина ме порази - със стила си и грубата откровеност.
Кефи!
Книгата ми хареса много. Аз също си я оставих на нощното шкафче, за да мога да я препрочитам от време на време - отделни пасажи и интересни мисли.
Книгата е много добра. Всяка "глава" е като една отделна притча, макар и поднесена с изразните средства на улицата.
Интересен начин на изразяване.
Хммм. Доста увлекателна книга..Уж започнах да чета ей така да видя за какво става въпорс и след час-час и нещо бях вече на 100 стр... Не мога да кажа, че книгата учи на нещо, по-скоро припомня нещата от живота.
Интересна книга! Философия, облечена в цинизъм. Но сякаш точно цинизмът прави по-лесно поглъщането на философията.
Хахаха. Големи майтапи има в тази книга. Направо съм се насрал от смях. Баси изрода!
Книгата е прекалено цинична... И все пак има какво да се научи от нея...
"Нещастието в живота се дължи на липса на въображение", Д. Ребеловски... (bow) (bow) (bow) !!!
ауе незнам ква е тази книга ама я взех на един приятел за рожденния ден (щтото чух че е добра), и той ми се сърди сега. Защо като е толкова хубава кнгата моя френд ми се сърди?
Искам и аз да цитирам любим цитат от тази толкова любима на трима ни книга..."Vel optima nomina non appellando fiunt mala" в превод автора казва: "- Хммм, колко още ни остава?" /стр. 98
REBELOWSKI RULES!
Няма такава книга! СУПЕР ЯКА!
Невероятна книга! Подариха ми я за рождения ден и оттогава постоянно е на моето нощно шкафче. Пълна е с много добри мисли. Наистина е пълна с много противоречия, но точно това я прави интересна за четене - точно като живота!
Книгата е много добра. Подочух, че Ребеловски и Шамара щели да издават някаква книга със саундтрак. Надявам се да е толкова добра, колкото "Химера", че дори и по-добра. Чакам с нетърпение излизането й - отново някой да ме провокира да се замисля за нещата от живота...
Книга на годината!
Супер яка книга! Смях през сълзи - това е най-дборото описание, което може да се даде за нея. На места звучи много брутално, но не мога да кажа твърдо, че всъщност това е недостатък, защото казва истини, от които наистина много боли... Ребеловски бие камбаната за тези, които имат уши да я чуят. На фона на всичката литературна боза, която ни залива, \"Химера\" е глътка бистра вода, макар и с горчив привкус.
Много ми харесва стилът на Ребеловски - все едно ни казва неща, които знаем, а всъщност ни кара да се замислим върху тях, сякаш никога не сме го правили... Номер 1.
Ще цитирам само една сентенция от книгата, надявам се да е разрешено: ''Хората мразят да бъдат лъгани, но лъжат, за да бъдат обичани.'' Направо изтръпвам като го чета. Това не може да бъде написано от слаб автор. И колкото и цинизъм да има в книгата, той е добре гарниран с достатъчно количество философия.
Книгата е много добра.Хареса ми,въпреки "острия език",на който е написана ...:) Но все пак ... определено "ДА"
Окей,аз още не мога да изразя мнение,щото съм на 150-та страница,но литературната творба е добра,за сега,ако не намеря себе си,описан вътре,значи не е дал всичко от себе си автора.Книгата е пълна с цинизъм,но бълва от философия...браво,успех Дензъл!
Уау! Много добре. Не очаквах да прочета скоро такава книга. Браво Ребеловски. И то само на 25! Представям си какво ни очаква...
Мислех, че съвременния циничен роман, в който има смисъл е химера, но явно съм грешал - и 'Химера' го доказва. Отличен 6 +
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
Марияна Ангелова - Хеликон, Стара Загора