Добрата книга има много послания, но най-вече да те кара да бъдеш по-добър човек. Този роман за мен е точно таква книга. Оцеляването не е приятен разказ, но докато оцеляваш научваш кой си всъщност. Антон Дончев е написал великоепна книга, която е достъпна и богата на внушения и език. За мен тя е на съвсем противположния полюс спрямо всякакъв радикализъм - даже показва какво коства той, и го отрича. Така че нека се насладим на богатството и, а този който упорито и инатливо си търси причина да мрази - ами, каквото и да прочете, няма да му помогне, уви, защото няма да чете книгата, а само собствената си омраза....

